Wskazówki i Pytania

Wybór wykonawcy – dlaczego Artex?

Zatrudnienie profesjonalisty jest prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych wyzwań. Aby pomóc w procesie selekcji, rozważ następujące wskazówki ekspertów dotyczące wyboru firmy remontowej.

Planowanie, Kosztorysy

Na podstawie każdego planu projektu powinny istnieć realistyczne oczekiwania dotyczące zakresu i kosztów pracy. Każda oferta kosztowa powinna zawierać dodatkowe 10-20% na wszelkie nieoczekiwane okoliczności, a wykonawca powinien Nas o tym uprzedzić. Ważne jest również wzięcie pod uwagę codziennych zakłóceń i nieoczekiwanych problemów, warto w tym przypadku poinformować o remoncie współmieszkańców. Na koniec, niech projektant, architekt stworzą szczegółowe plany nadchodzącego projektu, aby zapewnić wizualizację, z czym wiąże się dany etap remontu. Od teraz możesz być gotowy do wyboru majstra.

Wybór wykonawcy

Aby wybrać najbardziej wykwalifikowanego, niezawodnego wykonawcę projektu, wykorzystaj jak najwięcej zasobów. Zapytaj znajomych i rodzinę czy nie znają lub nie korzystali z usług firmy remontowej godnej polecenia. Aby zawęzić listę do najbardziej wykwalifikowanych kandydatów, zapytaj każdego wykonawcę o historię, doświadczenie z podobnymi projektami, ubezpieczenie oraz wszelkie inne informacje na temat swojej pracy. Gdy będziesz zadowolony ze swoich badań, uzyskaj oferty od 3-5 różnych wykonawców, którzy najbardziej Ci odpowiadają.

Ocenianie ofert

Aby upewnić się, że oszacowanie każdego kontrahenta jest sprawiedliwie ocenione, należy dostarczyć każdemu kandydatowi kopię szczegółowego planu projektu. Następnie poproś, aby każdy wykonawca przedstawił szczegółową listę materiałów do wykorzystania, kto jest odpowiedzialny za wykonanie prac, daty rozpoczęcia i zakończenia zlecenia, kwotę zaliczki (jeśli dotyczy) i harmonogram prac porządkowych po zakończeniu remontu i czy są one w cenie usługi.

Oceniając oferty, należy uważać na wykonawców, którzy:

  • Akceptują tylko płatności gotówkowe i proszą o zaliczki przed wykonaniem jakichkolwiek prac
  • Żądają wysokich cen za materiały,
  • Oferują zniżkę jeśli dostaną to zlecenie
  • Nie są ubezpieczeni
  • Nie mają siedziby firmy w bliskiej lokalizacji

Należy pamiętać, że najniższe szacunki nie zawsze są najlepsze. Najlepsze oszacowanie to takie, które wykorzystuje materiały najwyższej jakości i jest najbardziej opłacalne, bo remont mieszkania czy domu nie jest przewidziany na rok, dwa tylko na kilkanaście.

Uzyskanie pisemnej umowy

Pisemna umowa jest jednym z najważniejszych warunków rozpoczęcia prac. Umowa jest dokumentem prawnym, który jest wiążący dla wszystkich stron, które ją podpisują, a zatem powinien być szczegółowo omówiony, a uzgodnione warunki powinny zostać ustalone na piśmie.

W przeciwieństwie do popularnej opinii, nie ma czegoś takiego jak standardowa umowa: każda umowa jest unikalna dla danego projektu. W przypadku wystąpienia nieoczekiwanych zmian w momencie rozpoczęcia projektu, powinny one zostać odzwierciedlone poprzez zmiany w umowie.

Radzenie sobie z problemami

Czy to zła jakość wykonania, opóźnienia, a nawet proste nieporozumienia, problemy mogą się zdarzać. Pierwszą metodą rozwiązywania konfliktów, którą należy zawsze podjąć, jest bezpośrednia rozmowa z wykonawcą. Jeśli problem będzie się powtarzał, przekaż go do kompetentnej strony trzeciej, na przykład prawnika bądź rzeczoznawcy. 

Aby uniknąć problemów na samym początku, wybierz wiarygodnego wykonawcę bardzo ostrożnie i upewnij się, że będziesz miał dobrą komunikację w trakcie trwania remontu. Oznacza to zadawanie tak wielu pytań, jak to konieczne, opracowywanie jasnego harmonogramu i budżetu oraz tworzenie szczegółowej umowy.

W niektórych przypadkach projekt może wymagać 10-20% zaliczki ze względu na zakres prac. Duże projekty często wymagają kilku płatności okresowych; jednak zawsze należy dokonać płatności za wykonaną pracę, a nie za pełną kwotę projektu. W ten sposób chronisz własność przed zastawami, które mogą zostać narzucone przez dostawcę w przypadku braku płatności przez kontrahenta.

Wybierz Artex Usługi Budowlano-Remontowe bo:

1. Wiemy co robimy.   Mamy ponad 25-letnie doświadczenie w wielu dziedzinach związanych z budową domu, renowacją czy remontem. Często byliśmy zatrudniani po tym, jak właściciel domu wynajął kogoś innego, a praca była wykonana niedokładnie bądź wcale. Pozwól nam wykonać tę pracę aby mieć pewność że nikt nie będzie po nas poprawiał.

2. Gwarantujemy.   Jesteśmy dumni z dobrze wykonanej pracy, mamy na swoim koncie setki referencji od osób prywatnych oraz Instytucji Państwowych.  

3. Nasza firma jest ubezpieczona.  Moje ubezpieczenie OC chroni zarówno mnie jak i Ciebie !

4. Jesteśmy lokalną firmą. Mieszkamy i pracujemy w Warszawie i okolicach, i również tu jest nasza siedziba i biuro.

5. Jesteśmy uczciwi . Jeśli istnieje dużo tańszy lub skuteczniejszy sposób budowy, naprawy lub remontu, zaproponowany przez inną firmę, oznacza to że na jakimś etapie, będzie próbować oszczędzać na materiałach. Nie chciałbym zostać oszukany, więc dlaczego miałbym to zrobić moim klientom?

6. Wszyscy posiadają szkolenia BHP i Ppoż.  Wszystkie prace remontowe wymagają podstawowego przeszkolenia w zakresie BHP. Nasi fachowcy są na bieżąco szkoleni i informowani o zmianach w prawie i wymaganiach.

7. Nasza firma jest na rynku od ponad 25 lat, oznacza to, że możesz mnie zatrudnić z przekonaniem, że jesteśmy doświadczeni i profesjonalni.

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy przy nadchodzącym projekcie? Wspaniałego Architekta?  Zadzwoń już dziś aby uzyskać bezpłatną, szczegółową konsultację i kosztorys!